Charakterystyka kotów perskich

Home / Charakterystyka kotów perskich

Charakterystyka kotów perskich

Koty perskie to jedna z najpopularniejszych ras kotów, która zarazem jest najbardziej lubiana. Koty tej rasy mogą pochodzić nawet z Bliskiego Wschodu, dlatego w poniższym artykule przedstawimy charakterystykę tych kotów.

Jak wygląda kot perski?

Koty perskie charakteryzują się długą i delikatną sierścią, która w pewnym stopniu czyni je unikalnymi kotami. Jednak sierść to nie wszystko, prawdziwy pers powinien posiadać jeszcze inne cechy. Koty perskie są stosunkowo duże w porównaniu z innymi rasami, kocur może ważyć nawet 7 kilogramów, zaś kotka około 6kg. Łapki persów są krótkie, ale bardzo mocne z kosmykami włosów pomiędzy pazurami. Prawdziwy pers charakteryzuje się również szeroką głową i okrągłymi uszkami. Sprawia to, że tej rasy kotów nie można pomylić z żadną inną.

Jaki charakter mają koty perskie?

Z reguły koty perskie są bardzo spokojne i łagodne. Posiadają zmysł łowczy, ale zdecydowanie wolą wylegiwanie się na kanapie. Dlatego są idealnymi kotami dla gospodarstw domowych, z pewnością stanie się ulubieńcem całej rodziny. Chcąc zająć się hodowlą tych kotów musimy pamiętać o tym, aby zapewnić im możliwość wspinania się, różnych zabaw i ukrywania się w zakamarkach. Dzięki temu pers będzie bardzo szczęśliwy i z pewnością się odwdzięczy swojemu opiekunowi. Może warto pomyśleć o zakupie kota tej rasy, który będzie pupilkiem wszystkich domowników.

Koty w liczbach

0 Waga dorosłego kota
(w kg)
0 Liczba kociąt w miocie
0 Długość sierści
(w cm)
0 Ilość odmian barwnych